ارسال آنلاین معرفی نامه به مرکز درمانی

صدور سریع معرفی نامه

معرفی نامه بیمارستانی

از مهمترین مزایای بیمه درمان تکمیلی استفاده از معرفی نامه در مراکز تشخیصی، درمانی طرف قرارداد بیمه‌گر می‌باشد. معرفی نامه بیمارستانی به منزله یک چک از طرف شرکت بیمه می باشد که به بیمارستان اجازه میدهد تا سقف مبلغ ذکر شده در معرفی نامه، به شما خدمات درمانی ارائه نماید. ادامه مطلب…

وضعیت عادی:

در صورتی که از قبل، زمان و موضوع بستری خود را می دانید میتوانید حداکثر ۵ روز و حداقل ۱ روز قبل از زمان مراجعه به بیمارستان گواهی مبنی بر علت بستری شامل موارد ذیل را از طریق یکی از کانال های ارتباطی فکس، ایمیل، تلگرام، و یا مراجعه حضوری در اختیار ما قراردهید تا در سریعترین زمان نسبت به تهیه معرفی نامه بیمارستانی و تحویل آن به شما اقدام نماییم.

  • صفحه اول دفترچه بیمه
  • کارت بیمه درمان تکمیلی
  • دستور پزشک
  • نام شرکت
  • نام بیمارستان (مرکز درمانی) و تاریخ انجام
  • نام بیمار و شماره تماس
  • علت بستری (تشخیص اولیه)

کانال‌های ارتباطی ما:

ایمیل: sepidedam@kbm724.com

فکس: ۰۲۱۸۹۷۸۷۲۹۱

تلگرام: ۰۹۱۹۶۷۱۶۲۷۳

مراجعه حضوری به آدرس شرکت خدمات برتر

 

وضعیت اضطراری:

در زمانی که اقدام به دریافت بیمه درمان تکمیلی می‌نمایید یک عدد کارت بیمه درمان تکمیلی (گواهی بیمه درمان تکمیلی) حاوی مشخصات شما و خانواده‌تان (بیمه شدگان) در اختیار شما قرار می‌گیرد. مهمترین کاربرد این کارت ارائه آن به مراکز طرف قرارداد در ایام تعطیلات و یا خارج از ساعات اداری، جهت اطلاع از وجود پوشش بیمه درمان تکمیلی برای بیمار می‌باشد. معمولا مراکز بیمارستانی طرف قرارداد با مشاهده کارت بیمه درمان تکمیلی اقدام به پذیرش و بستری بیمار می‌نمایند و شما حداکثر تا قبل ترخیص فرصت ارائه اصل معرفی نامه به آنها را خواهید داشت. البته شایسته است در اولین ساعات اداری پس از بستری بیمار خود نسبت به دریافت معرفینامه و تحویل آن به بیمارستان اقدام نمایید تا از محاسبه کلیه هزینه‌های بستری مطابق تعرفه‌های بیمه‌ای (که نقش اساسی در کاهش هزینه‌های درمانی و حتی فرانشیز سهم شما دارند) اطمینان یابید.

مراکز طرف قرارداد در بیمه درمان تکمیلی:

شما می‌توانید لیست مراکز طرف قرارداد در استان مورد نظر خود را اینجا ملاحظه نمایید. لیکن با توجه به امکان هرگونه تغییر در این لیست (اعم از افزایش و کاهش) توصیه می شود قبل از هر گونه تصمیم نهایی، برای آخرین بار وضعیت قرارداد بیمه‌گر خود (شرکت بیمه)، با بیمارستان را از امور قرارداد ها (حسابداری) بیمارستان، سوال نمایید.

نکته بسیار مهم:

ممکن است با مراجعه به هر یک از مراکز درمانی (اعم از طرف قرارداد یا غیر)، به شما توصیه گردد که می‌توانید با بستری بیمار خود و سپس دریافت پرونده بیمارستانی کامل نسبت به دریافت خسارت خود به بیمه‌گر(شرکت بیمه) مراجعه نمایید. لیکن توصیه ما در چنین موارد به منظور منتفع شدن شما از مزایای بیمه درمان تکمیلی خود و جلوگیری از هرگونه زیان احتمالی، ۱- مراجعه حتی الامکان به مراکز طرف قرارداد و ۲- دریافت معرفی نامه بابت هر گونه اقدام بستری و جراحی می باشد.

توجه داشته باشید اکثر پزشک‌ها با چندین بیمارستان همکاری می‌نمایند و شما میتوانید از آن میان یکی از بیمارستان‌های طرف قرارداد را انتخاب نمایید. و نیز تنها با ارائه معرفی نامه به بیمارستان، تعرفه مورد محاسبه برای شما، تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود و نه تعرفه‌های آزاد. که در این صورت فرانشیز پرداختی شما نیز به شدت کاهش یافته و عملا تنها هزینه‌های محدود موارد بهداشتی را پرداخت خواهید نمود.

طبق فرمایش مقام معظم رهبری، امیدواریم بیمار جز رنج بیماری، دغدغه و رنج دیگری نداشته باشد.

 

معرفی نامه پاراکلینیکی:

در بیمه درمان تکمیلی شما میتوانید برای مراجعه مراکز آزمایشگاهی، تصویر برداری و … طرف قرارداد نیز معرفی نامه دریافت نمایید. لیکن از آنجا که هزینه این موارد در مقایسه با هزینه های بیمارستانی بسیار پایین‌تر می‌باشد و اکثر مراکز با بیمه‌های پایه قرارداد دارند و هزینه‌های را طبق تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  محاسبه می‌نمایند، الزامی به این کار وجود ندارد و میتوانید پس از انجام هزینه موارد ذیل را جهت دریافت خسارت خود به همکاران ما تحویل نمایید:

  • اصل فاکتور
  • دستور پزشک
  • تصویر جواب

 

اگر چه در خصوص هزینه‌های دندانپزشکی در بیمه درمان تکمیلی با توجه به تفاوت زیاد تعرفه‌ها، همچنان تاکید ما به استفاده از معرفی نامه و مراجعه به مراکز طرف قرارداد می‌باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *